Metody znakowania

GRAWER LASEROWY

Metoda, w której projekt jest wypalany na przedmiocie wykonanym z metalu, drewna lub szkła. Komputer emituje wiązkę laserową, co zapewnia wierna i estetyczną reprodukcję projektu. Grawerowanie laserowe nie jest możliwe w przypadku wielu kolorów. Barwę wyznacza kolor materiału lub podstawowej warstwy znajdującej się pod tą, na której umieszczany jest grawer. Technika ta pozwala na elegancką i trwałą dekorację produktów.

 

TAMPODRUK

Popularna technika drukarska, która może być wykorzystywana do druku na niemal każdej powierzchni, na materialne o dowolnym kształcie lub rozmiarze. Projekt umieszcza się fotograficznie na „kliszy”. Tampon dociska projekt z kliszy do przedmiotu. Dzięki wykorzystaniu poduszek w_różnych kształtach, możliwy jest nadruk na rozmaitych kształtach i formach, od długopisów do toreb. Oprócz tego, istnieje możliwość drukowania w jednym lub wielu kolorach na większości produktów. Większość plastikowych przedmiotów w naszych katalogach została nadrukowana  z.zastosowaniem tej metody. Jest to najpopularniejsza metoda nadruku, ponieważ jest szybka  i.ekonomiczna. Tampondruk można wykorzystywać na przedmiotach wykonanych z plastiku oraz metalu. Nie można zagwarantować adhezji farby na wszystkich metalowych przedmiotach.

 

TRANSFER

Przy wykorzystaniu transferu projekt jest nadrukowany na papierowy nośnik obrazu. Następnie obraz jest przenoszony za pomocą specjalnej prasy funkcjonującej w warunkach ciepła. Technika ta jest głównie wykorzystywana przy wykonywaniu nadruków wielokolorowych na produktach tekstylnych oraz parasolach. Umożliwia bezproblemowy nadruk na materiałach tekstylnych  o_nierównej powierzchni. Jest to wyrafinowane rozwiązanie drukarskie pozwalające uzyskiwać wyniki wysokiej jakości.

 

TRANSFER CYFROWY

Transfer cyfrowy – przy użyciu plotera logo jest nadrukowywane techniką cyfrową na przylepną plastikową powierzchnię i jednocześnie jest wycinany. Po wycięciu transferu do wymaganego kształtu, jest on przenoszony z użyciem żelazka. Nie wszystkie kształty logo są odpowiednie dla tego procesu, jako że nietypowe kształty wiążą się z dodatkowymi komplikacjami. Transfer cyfrowy pozwala na nadruk w pełnej kolorystyce przy wysokiej rozdzielczości. Jest to system wydajny kosztowo, pozwalający na druk obrazów w pełnym kolorze przy krótkoterminowych zamówieniach na produkty tekstylne.

 

SITODRUK

Sitodruk może być stosowany wyłącznie na powierzchniach płaskich. Umożliwia druk na większości produktów w jednym lub wielu kolorach. Projekt jest umieszczany na siatce materiałowej znajdującej się w ramie sitodrukowej. Siatka pokryta jest światłoczułą emulsją. Folię z projektem kładzie się na siatce, a cała powierzchnia jest wystawiona na działanie światła UV. Tusz drukarski jest wtłaczany poprzez siatkę na produkt, co umożliwia nadruk projektu. Sitodruk jest głównie wykorzystywany na produktach tekstylnych i nylonowych, jak parasole, czapki oraz torby. Jest to szeroko rozpowszechnione i szybkie w realizacji rozwiązanie służące do drukowania logo oraz przesłań reklamowych i jest idealne dla dłuższych komunikatów.

 

HAFT

Technika, w której logo jest haftowane na przedmiocie. Haft może być stosowany na tekstyliach, czapkach oraz torbach. Cena haftu zależy od liczby szwów oraz rozmiaru logo. Maksymalna liczba kolorów to 15. Do tego, by odtworzyć obraz na przedmiocie konieczny jest specjalny kartridż. W_przypadku obszarów w pełni zakrytych lub korzystania ze złotych lub srebrnych nici koszt skorzystania z techniki może być wyższy.

 

TŁOCZENIE

Przy tłoczeniu projekt jest nanoszony na artykuł za pomocą specjalnej kliszy (metalowa płytka). Tłoczenie to technika szczególnie przydatna w przypadku produktów wykonanych ze skóry. Jednak nie nadaje się do wszystkich skórzanych przedmiotów, a także nie daje możliwości powielania wzorów w kolorze. Jest to bardzo atrakcyjna technika, dająca wyrafinowany efekt na skórzanych artykułach.

 

DRUK CYFROWY

Technika nadruku inkjet – dla powierzchni płaskich i produktów w kształcie 3D. na prawie wszystkich materiałach. Logo jest cyfrowo nanoszone bezpośrednio na produkcie, w bardzo wysokiej jakości. Nadruk jest zawsze wykonany w technice rastrowej (full colour), a wszystkie szczegóły są doskonale widoczne. Od prostego tekstu do wysokiej jakości zdjęć, wszystko jest możliwe. Nadruk jest wykonywany z ogromną precyzją, co czyni go odpowiednim dla wielokolorowych nadruków. Dostępne są kolory wg. Pantone, jak i nadruk aż do samych krawędzi, co znacząco powiększa rozmiary nadruku w porównaniu z tamponem. W zależności od materiału, może się zdarzyć, że najpierw musi być nadrukowana biała baza lub materiał musi być wcześniej odpowiednio przygotowany.

 

NAKLEJKI EPOKSYDOWE

Naklejki epoksydowe to kombinacja wydruku logo na naklejce i dwuskładnikowej „kropli” epoksydowej nałozonej na naklejke. Warstwa epoksydowa tworzy przezroczysta szybke. Szybka jest idealnie przezroczysta, chroni naklejke i dodaje trzeciego wymiaru do nadruku. Naklejka moze byc wielokolorowa. Całosc przykleja sie do przedmiotu.

 

 ETYKIETA CYFROWA

Etykieta cyfrowa: przy wykorzystaniu plottera logo jest nadrukowane cyfrowo na materiale klejącym, który w tym samym czasie jest cyfrowo przyciskany. Logo jest nadrukowane w pełnym kolorze. Jakość nadruku jest bardzo wysoka, a szczegóły są bardzo widoczne. Nadruki złożone, w_nietypowych kształtach są możliwe po wcześniejszych konsultacjach.

 

KALKA NA CERAMICE

Nadruk jest wykonywany na produkcie, a następnie wypalany w temperaturze ponad 700°C.
W wyniku procesu wypalania tusz wnika w struktury ceramiczne produktu. Taka metoda nadruku jest bardzo trwała.